İTİBAR KORUMA VE YÖNETİMİ

İTİBAR KORUMA VE YÖNETİMİ

Ürün - Proje Özellikleri

ONLİNE İTİBAR KORUMA ve YÖNETİMİ

 

İTİBAR YÖNETİMİ NEDİR?

 

Özel veya tüzel kişiler hakkında, sanal alemde ortaya çıkan olumsuz/gerçek dışı yorum, yazı, resim veya paylaşımların kaldırılması hizmetine, itibar yönetimi denir.

 

İTİBAR YÖNETİMİ NASIL ÇALIŞIR?

 

Özel veya tüzel kişiler, kendileri hakkında ortaya çıkan olumsuz gönderilerin neler olduğunu, aracı kuruma bildirirler ve aracı kurum bu olumsuz/gerçek dışı gönderilerin kaldırılması için harekete geçer. Daha profesyonel çalışan özel veya tüzel kişiler, aracı kurumlara verdikleri talimatla, haklarında çıkan olumsuz/gerçek dışı gönderilerin takip edilmesini, olumsuz/gerçek dışı gönderilerin kaldırılması isterler. Aracı kurum da devamlı olarak bu takibi sağlar.

 

itibar-koruma-seopsi

 

İTİBAR YÖNETİMİ NEDEN ÖNEMLİDİR?

 

Özel veya tüzel kişiler; sahip oldukları “itibar”ın, sanal ortamda zedelenmesini, kişilerin, müşterilerin veya sanal âlem kullanıcılarının, kendileri hakkında olumsuz ve/veya gerçek dışı bilgi almalarını engellemek isterler. Büyük bir emekle oluşturdukları itibarın, birkaç paylaşımla zedelenmesini istemezler. Bu nedenle, bu tip bir durumla karşılaşmak istemeyen özel veya tüzel kişiler, itibar yönetimine önem verirler.

 

İTİBAR YÖNETİMİ SIRASINDA NELER YAPILIR?

 

Bu konuda, birçok yöntem mevcuttur. Bu tip hizmet veren firmalar, bir kısım yöntemleri sıralamaktadırlar. Paylaşımın yapıldığı site sahibi ile görüşme, sosyal mühendislik, site yöneticisi ile irtibata geçme, paylaşımı şikâyet etme vs… Bu söylenen yöntemlerin hepsi de doğru ve fakat eksiktir.

 

Hukuki girişimler yapılmadan, kanun alanında “itibarın korunması” ile ilgili yapılan düzenlemelere işlerlik kazandırılmadan, yapılan her türlü fiili girişimin, geçici ve ileride tekrar riski yüksek olacağı açıktır.

 

Bu nedenle; SEOPSİ olarak, YÜKSEKKAYA LAW OFFICE ile bir birliktelik anlaşması gerçekleştirilmiştir. Yapılan bu anlaşma ile itibarın korunmasına dair yapılacak girişimler, “hukuksal işlemler” önderliğinde gerçekleştirilecektir. Böylece, hem korunan itibar sahibinin ne kadar “kararlı” olduğu gösterilecek, hem de yapılan itibarsızlaştırma girişimi sert bir şekilde ortadan kaldırılacaktır.

 

SEOPSİ ekibi, bu sürecin teknik bölümünü üstlenmiş olmakla, hukuki girişimler ile eş zamanlı bir şekilde teknik girişimler de uygulanmış olacaktır. İtibar sahibinin hem hukuksal hakları en üst seviyede korunacak, hem de itibarsızlaştırma girişiminde bulunanların hukuksal anlamda üzerlerine gidilecektir.

 

itibar-koruma-seopsi-3

 

İTİBAR YÖNETİMİNDE “ÖNLEYİCİ ÖNLEMLER” ALINAMAZ MI?

 

Özel yahut tüzel kişiler, itibarsızlaştırmaya yönelik girişimlerin engellenmesi için bir kısım tedbirler alabilirler. Bu konuda da SEOPSİ ekibi olarak, çalışmalar yapılmaktadır. Bu yönde tarafımızdan destek isteyen müşterilerimizi, bugüne kadar korumayı başarmış bulunmaktayız.

 

İtibarınızı koruyun!!!!

 

SEOPSİ

Projeler

SEOPSİ tümünü gör